Zacznijmy wspólnie działać

Chcesz sprawić, aby ważne dla nas kwestie stały się widzialne w polityce?

Mamy dla Ciebie kilka propozycji.

 

1. Napisz do swojej kandydatki lub kandydata z pytaniami, które są dla Ciebie ważne!

Pomoże to Ci podjąć świadomą decyzje podczas wyborów a także pokaże politykom i polityczkom, że odpowiadają przed nami. Zawsze możesz nagłośnić odpowiedzi, które otrzymasz! Pamiętaj, że wybieramy osoby do parlamentu po to, aby nas reprezentowały i mamy prawo do zadawania im pytań!

2. Napisz do kandydatki lub kandydata, których odpowiedzi tu nie widzisz.

Jeśli brakuje tu odpowiedzi danej kandydatki lub kandydata, to znaczy, że nie odpowiedziały na naszą prośbę wypełnienia kwestionariusza. Napisz do nich, żeby pokazać, że większej liczbie osób zależy na prowadzeniu transparentnej kampanii wyborczej. Adresy mailowe możesz znaleźć na stronie sejm.gov.pl – aktualni posłowie – wybrany poseł- zakładka biura poselskie lub napisz do nas. Pamiętaj – presja ma sens!

3. Namów jedną osobę do głosowania!

W ostatnich wyborach prezydenckich frekwencja wynosiła 47,89%. Ponad połowa osób nie wzięła udziału w wyborach, dlatego, że nie czuła się reprezentowana. Porozmawiaj z jedną osobą o tym, że głos to nie tylko nasze prawo, ale nasza siła. Udział w głosowaniu może realnie wpłynąć na lepszą reprezentację tematów, które właśnie są dla nas ważne. Nie zapomnij podzielić się narzędziami, które pomagają poznać poglądy danej kandydatki lub kandydata!

4. Napisz do nas i dołącz do działań na rzecz widzialności ważnych tematów w polityce!

Jeśli bliskie jest Ci to, co robimy, napisz do nas! Jesteśmy otwarte na każdą osobę, która wspólnie z nami chce walczyć godną reprezentację w polityce.

5. Przyjdź na dyżur poselski

Jeśli chcesz zdobyć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, których nie ma u nas na stronie, możesz wybrać się na dyżur poselski! Podczas dyżuru można zadać pytanie polityczkom i politykom. Pokaż im, że nie wygrają tegorocznych wyborów na pustych obietnicach, a my wspólnymi siłami będziemy monitorować ich działania.

6. Wesprzyj nasze działania

Zachęcamy Cię do wsparcia finansowej Fundacji. Każda kwota, na którą chcesz i możesz się zdecydować, będzie dla nas wielką pomocą w walce o demokratyczne państwo!

Dane do przelewu:

nr konta: 87 1600 1459 1850 3695 1000 0001

Fundacja „Widzialne”

pl. Solidarności 1,

80-863 Gdańsk

NIP 5833433122

tytuł: „darowizna na działalność statutową”

Możesz też zostać naszą patronką na serwisie

https://patronite.pl/www.widzialne.com.pl